Press ESC to close

Yapay zeka yazılımı ChatGPT

Teknoloji dünyası her geçen gün daha farklı boyutlarda gelişmeye devam ediyor. Bu hızı yakalamak maalesef artık çok mümkün olmuyor. Sanayi devriminin sonu ve artık yazılım devriminin başındayız ve bu teknoloji devrimin ilk ve etkili örneklerinden ChatGPT bu yazımızın teması.

ChatGPT nedir?

Elon Musk‘ın da kurucularının arasında bulunduğu Openal şirketi tarafından uzun zamandır geliştirilen yapay zeka programıdır. Bu yazılım Google’ın tahtına aday, Whatsapp gibi karşılıklı konuşabileceğiniz, soru sorabileceğiniz, hatta ondan istekte bulunabileceğiniz bir yazılım programı. Whatsapp’tan tek farkı karşınızda canlı bir bireyin olmaması.

ChatGPT nasıl kullanılır ?

ChatGPT nasıl kullanılır ?

Bu yazılım aslında günlük hayatta ki tüm işlerinizi yapabileceğiniz asistanınız gibi kullanıcısına yardımcı olacak. Makine öğrenimi sayesinde sürekli kendini geliştiren ve yazılım üzerinde ise sürekli güncelleme yapılmakta. Openai web adresine girip mail adresiniz ve telefon numaranızı girdikten sonra mesaj olarak numaranıza gönderilen kodu siteye girdikten sonra chatGPT paneli açılıyor. Sağ alt kısımda bulunan mesajlaşma alanından ilk mesajınızı yazıp gönderdikten sonra konuşma başlıyor. ChatGPT tüm dilleri desteklediği gibi Türkçe de konuşabiliyorsunuz. Şuan araştırma ve geliştirme aşamasında olduğu için ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz bu makinenin öğrenmesini hem de kullanıcı geri bildirimi ile gelişmesine destek sağlıyor.

ChatGPT yapay zeka yazılımı

ChatGPT hangi yazılım dile yazıldı ?

Yazılım dili Python ile yazılmış fakat makine öğrenimi diyalog modelleri ile sohbet ederek geliştirebilen bir yazılım.

ChatGPT ile neler yapılabilir ?

Hediye seçmekte kararsız kaldığınız durumlarda ona danışabilirsiniz, birine açılmak istiyorsunuz ne yazabilirim derseniz eğer onu da sizin için yazabilir, kısa hikayeler bile yazdırabilirsiniz. Google de aradığınız bir konuyu chatgpt ile arayıp cevabını alabilir daha da fazlası konu hakkında size tavsiyeler bile verebilir. Örneğin bir dil öğrenmek istediğinizi söylediğiniz zaman size öğrenmeye başlamadan önce nasıl bir araştırma yapmanızı ve size nasıl çalışmanız gerektiğini tek tek sıralıyor.

Gerçekten şuan yeni bir devrin makineleşmenin, yapay zeka dünyasının başındayız ve bu türlü yazılımlar hayatımıza giriyor ve bunun dahası daha gelişmişleri de artık yaşamımızda yer almaya başlayacak düşünmesi bile oldukça bizi zorlarken hayatımıza neler katacak yada neleri alacak zamanla göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *