e
sv

Apple yeni teknoloji cihazlarının lansmanı yapıldı.

149 Okunma — 20 Nisan 2021 21:12
Apple, yeni teknoloji cihazlarının lansmanı yapıldı.
avatar

bilimarketi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, yeni teknoloji cihazlarının lansmanı yapıldı. Birbirinden farklı ürünlerini tanıtan Apple’ın yeni icadı AirTag tanıtıldı.

Apple CEO’su Tim Cook lakin bu yıl ki lansmanı covıd-19 sebebi ile online olarak gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını yapan CEO Tim Cook yaptıkları güncellemeler ve yeni ürünleri hakkında bilgiler verdi.

Apple CARD ve Apple Podcasts

CEO ilk olarak Apple card ve Apple podcasts tanıttı. Apple card 18 yaşından büyük tüm bireyler kullanıcak. Diğer müzik uygulamalarıyla yarışacak olan Apple podcasts mayıs ayı itibari ile 170 ülkede aktif kullanıcak.

Apple 12 Artık Mor Renk

Online olarak gerçekleştirilen lansmanda Apple 12 ve Apple 12 mini için yeni renk eklemesi yaptı. Ayrıca önümüzde ki günlerden itibaren Apple, 12 ve 12 mini modelleri için mor renkli üretimlere başladığını ve satışlarının başlayacağını belirtti.

Apple 12 ve Apple 12 mini mor renk kasası

Apple AirTag

Değerli eşyalarınızı kaybetmeye son ! Apple online lansmanda tanıttığı ve tüm teknoloji severlerin merakla takip ettiği AirTag tanıttı. Kablosuz ve geniş bant ağı bağlantılı bu yeni icadı ile değerli eşyalarınızı Find My uygulaması ile takip edebilmeyi sağlıyor. Ayrıca Mayıs ayı itibari ile satışa girecek olan AirTag ABD fiyatı 29 dolar 4 adetli paket fiyatı ise 99 dolar olacağı belirti.

Apple TV 4K Güncellendi

Üstelik Apple TV 4K kutusu yeni işlemcisiyle artık daha güçlü ! Daha aktif, dinamik ve canlı renk özelliğini arttıran Apple TV mayıs ayında satışına başlıyacak. ABD başlangıç satış fiyatı 179 dolar olarak açıkladı.

Apple, yeni teknoloji cihazlarının lansmanı yapıldı.

Apple Ipad PRO

Lansmanda tanıtılan yeni Ipad PRO’da Apple, masaüstü bilgisaraylarında kullandığı M1 çipini kullandıklarını açıkladı.

Fakat bu yeni M1 çipi sayesinde Apple Ipad PRO oldukca güçlü bir çalışma sistemine döndü. Üstelik ipad PRO 5G destekleyelecek.

Lakin yeni Apple Ipad PRO geliştirilen USB-C bağlantısı ile kaliteli yüksek çözünürlüklü monitör bağlantısı yapılacak.

Yeni Apple Ipad PRO

Apple iMac

Lansmanda tanıtımı yapılan bir diğer konu ise Apple iMac’di. Ama Tasarımı oldukca değişen ve büyük bir Apple 12 gibi görünen sert köşeli İmac. Yeni renkleri ile oldukca eğlenceli gözüken Apple iMac M1 işlemci barındırıyor. Ayrıca Aliminyum kasa içine kurulu iMac’in yeni renkleri ; kırmızı, mavi , turuncu, sarı, gümüş ve yeşil renklerde olacağı gösterimde belirti.

Diğer teknoloji yazılarımız için tıklayınız.

Apple

bilim marketi
bilim marketi
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Apple yeni teknoloji cihazlarının lansmanı yapıldı.