Press ESC to close

Havuz Kış Bakımı Nasıl Yapılır ?

Havuz kış bakımı nasıl yapılır ?

Kış aylarında açık yüzme havuzları ve süs havuzları kullanımın azalması ve hava şartlarından dolayı oluşan yosunlaşma ve kirliliğin önlenmesi ve görsel bir zevk sunması için tıpkı yaz aylarında ki gibi mavi görüntüsünü korumak için havuzlarda kış bakımı nasıl yapmalısınız?

Havuz kış bakımı nasıl yapılır ?
Havuz kış bakımı nasıl yapılır ?

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte açık yüzme havuzlarının kışın nasıl bakım yapılacağını ve ne çeşit kimyasallar uygulanması gerektiği sorgulanmaya başlandı. Yüzme havuzları öncelikle kışın boşaltılmaması gerekiyor. Devir daim pompaları aralıklarla çalışmalıdır. Bu durum hem tesisatınızı hem de kum tanklarınızı koruyacaktır. Sadece sistemi çalıştırmak yeterli olmayacaktır. Bir takım kimyasal uygulamada yapılmalıdır. 

Havuzlarda kış bakımı nasıl yapılır?

Öncelikli olarak aralıklarla suyun ph ölçümü yapmalısınız ve su devir daim edilmelidir. Ekim ayında kış bakımlarının yapılmaya başlanması gerekiyor. 100 m3 havuz için 20 kg Delta Treat Kış Bakım Kimyasalından suya ilave ediyoruz. Poolstar %90’lık  toz  klordan 5 kg ilave ederek aralıklarla devir daim pompalarını çalıştırmamız gerekiyor. İkinci eklememizi. Ayrıca yılbaşından sonra yine aynı şekilde ilk olarak 20 kg Delta Treat Kış Bakım Kimyasalı ve 5 kg Poolstar %90’lık toz klor ilave ederek gerçekleştiriyoruz. Aralarda ki aylarda ise isteğe bağlı olarak %90’lık toz klor ilavesi veya %90’ poolstar tablet klor ekleyerek havuzun temiz, berrak ve mavi  görüntüsünü kış boyunca sağlayabiliriz.

Kış bakım kimyasalları ile bakım yapılan havuzlarda tesisat donmaları, zemin fayans ve derz çatlamaları önlersiniz.

Açık yüzme havuzu bakımı nasıl yapabilirsiniz ? yazımızı okumak için tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *