e
sv

Peugeot’nun Yeni Logosu

216 Okunma — 25 Mart 2021 22:28
Peugeot'nun Yeni Logosu
avatar

bilimarketi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Peugeot yeni logosu ile 50 yıldır ilk kez aslan gövdesini logodan çıkarıyor.

Fransız otomobil markası Peugeot, elektrikli otomobil üretiminde yeni bir dönemi işaretlemek için yeniden markalaşmanın bir parçası olarak 1960’ların amblemini hatırlatan bir aslan kafasını içeren yeniden tasarlanmış bir logoyu tanıttı.

Kendini dünyanın ayakta kalan en eski otomotiv markası olarak tanımlayan otomobil üreticisi, 10 yılda ilk kez logosunu güncelledi. Tarihinin 11. logo güncellemesidir.

1847’den beri logosunun her versiyonunda olduğu gibi, aslan, Peugeot Design Lab tarafından oluşturulan yeni tasarımın merkezinde yer alıyor.

Ancak önceki logodan farklı olarak tasarımda aslan gövdesi yer almıyor. Bunun yerine, yalnızca stilize edilmiş bir kafa ve bir kalkanın içinde otomobil markasının adının altına yerleştirilmiş yelesi içerir.

Bu tasarım, 1960’larda kullanılan ve aynı zamanda bir kalkan içinde bir aslan kafasına sahip olan logonun yeniden tasarımı gibi görünüyor.

Bu, 1975’ten beri ilk kez, aslan gövdesinin Peugeot’nun logosundan kaldırıldığı anlamına geliyor. Son 46 yıldır, logo, aslanın iki arka ayağı üzerinde, ön ayakları havada kaldırılmış halde durduğunu gösteriyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Peugeot’nun Yeni Logosu