Press ESC to close

Epic Games Death Stranding İncelemesi

Kojima productions tarafından geliştirilmiş 2019 yapımı Death Stranding Director’s Cut bu hafta Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunuldu. İşte Death Stranding Director’s Cut inceleme yazısı sizlerle.

Death Stranding incelemesi

2015 yılında Japon şirketi olan Konami‘den ayrılan Kojima tarafından geliştirilmiş, yönetmenliğini ise Hideo Kojima yapmıştır. Yapay zeka ve oyun motoru yazılımı Decima ile oyun motoru sağlanmıştır. Oyunun çalıştığı platformlar ise Play Station 4, Play Station 5 ve Microsoft Windows. Oyun bir çok ödüle aday gösterildi ve kazandı bu durum oyunun genel olarak ses, müzik ve görsellerinin ayrıca hikayesinin de beğenildiğini gösteriyor. Yakın zamanda Death stranding oyununun filmi de çıkması bekleniyor. Ayrıca Death Stranding 2 fragmanı yayınlandı gelecek yıl bu yeni oyun dijital marketlerde yerini alması bekleniyor.

Death Stranding Director’s Cut

Oyun Dünyada yaşamın son bulmasından yıllar sonra olarak Amerika’da geçiyor. İnsanların yer altında dünyadan izole bir yaşam kurarak hayatları sürdürürken, koloniler arasında malzeme taşımak oldukça zor bir iştir. Oyunun ana karakteri Sam Porter Bridges koloniler arasında iletişim ve malzeme gibi ihtiyaçlar için kuryelik görevi yapmaktadır.

Oyun senaryosunda dünya dışından gelen yırtıcı yaratıklar dan dolayı koloni dışında yaşam oldukça zorlaşmıştır. Sam ise koloniler arasında iletişim kurmak için kullanılan network ağını taşırken aynı zamanda malzemeleri de koloniden koloniye taşıyor. Tabi ki bu taşıma kolay olmuyor kimi zaman dağlardan kimi zaman nehirlerden geçerken yaratıklarla savaşıyor. Sam üstünde taşıdığı malzemeler ise oyunda ki hızını etkiliyor. Oyunda köprüler, çelik halatlar ve merdiven gibi seçenekler kargoları güvenli bir şekilde taşımak için alternatiflerde bulunuyor.

Oyunda genel olarak insanlığın hayatta kalması için gerekli malzemeleri ve iletişimi kolonilere taşımak ve yaratıklarla savaşmak olarak geçiyor.

Oyun ilk Play Station 4 ile 2019 yılında oynanmaya başladı. Daha sonra grafik ve senaryo düzenlemeleri ile PC ve Play Station 5’de yayınlandı.

Epic Game Ücretsiz Olarak Sundu

Epic game‘den 26.12.2022 tarihine kadar ücretsiz olarak üye olan tüm kullanıcıları indirme ve kütüphaneye ekleme imkanı sunacak.

Epic game linki.

Minimum sistem gereksinimleri:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-3470 veya AMD Ryzen™ 3 1200
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 4 GB veya AMD Radeon™ RX 560 4 GB
  • Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

Uygun fiyatlı oyuncu ekran arıyor iseniz hesaplı oyuncu monitörü Asus tuf gaming yazımıza göz atabilirsiniz.

Frangman videosu

Death Stranding Director’s Cut Fragmanı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *